TripnTale is the best place to show off your travel   Showcase Your Trips Now! X

Pierwszy wpis

Viewed: 388  
18.01.2010
Przygotowania do wyjazdu ruszyły pełną parą.Nie mówiąc już tylko o przygotowaniach teretycznych nad którymi trzyma pieczę prof.M.Shin, wyciskając z calej grupy siódme poty.

Dlatego w celu odprężającym zaczęłam się jednak zajmować osprzętem technicznym.No i nagle natrafiłam na szereg uporczywych pytań bez odpowiedzi tzn. Jakie buty powinnam kupic żeby "a" przeżyć spotkanie pierwszego stopnia ze szczurem, wężem, niebezpiecznym zwierzem blizej nieokreślonej wielkości.jak sie bez problemu przemieszczac zarówno po uroczych slamsach Manili, tez w praktyce blizej nieokreslonych, jak i tropikalnej dżungli.Bo dla niewtajemniczonych informuje,ze Filipiny znajduja sie w strefie równikowoj.Czyli leje tu często, wilgotnośc powietrza 80% to pestka ...no i temperatura 30 stopni w zwyz tez nie powinna zaskoczyć.Moskitiera niezbedna/zbedna
Po kilku wizytach w sklepach fachowych..udało mi sie jednak podjąc decyzje o kupnie butów do biegania z goretexu.Główne powody to to ,ze w bezpiecznych butach za kostke nie byłam sie stanie poruszac..oddychac...a w 30 stopniach zapewne wolalabym chodzic boso po szczurach.
Kolejny problem Moskitiery zostal jednak nierozwiązany ( Bogdan buntuje sie przeciwku wożeniu nadprogramowego sprzetu na drugi koniec świata) , czyli bede musiała zaprzyjaźnic sie z karaluchami, pająkami i innymi fajnymi zwierzatakami domowymi.Co do dobrych newsow przedwyjazdowych to dowiedzielismy sie równiez ,ze Ministerstwo Spraw wewnetrznych Filipn nie udostepni nam podkładow, map, ani żadnych innych pomocy planistycznych...zapewne bojac sie o bezpieczeństwo kraju?! However...nigdy nie podejrzewałam siebie o szpiegowskie zamiary, ale kto wie moze takie rzeczy ujawniają nie po latach. Suma sumarum mapy bedziemy robic sami. Dlatego w skład ekipy zostali nam przydzieleni para geografow..mam nadzieje, ze potrafia rysowac mapy.Co do aspektow rozrywkowych wyjazdu.Powoli zaczynamy ustalac cele zwiedzania.Miedzy najfajniejszymi sa wyspa Palawan z cmentzrzyskiem lodzi podwodnych- nurkowanie + dzungla tropikalna, boskie klify, jaskinie tropikalne, nastepnie Alaminos Hundred Island National Park do zwidzania lodka- ogrody koralowe i fajne zwierzaki, Mindanao- obiecalam mamie, ze do muzulmanskich rebeliantoww nie jedziemy wiec bedzie trzeba sobie odpuscic ;),Boracay- raj na ziemi kto nie wierzy radze poszukac fotek w necie..., Cebu,no i Bohol Island ze swoimi wzgorzami czekoladowymi w okolicach Carmen.Normalnie gory sa pokryte trawa , ale w czasie lata zmieniaja kolor na brazowy i stad ich słodka nazwa.Niestety na dzis koniec rozwazan wyjazdowych.Konkurs czeka wraz z Bogdanem zamienionym z ksiecia w wilka. :)


Comments

Please Login or Sign Up to comment.

or

or


exploring asia

manille, Philippines